Koszt umeblowania kuchni. Wycena projektu i realizacji.

Opublikowane przez admin w dniu

meble łazienkowe gamma gdańsk gdynia sopot trójmiasto stolarz meblowy

Ile średnio może kosztować projekt kuchni i jego realizacja?

Zaprojektowanie pięknej i w pełni funkcjonalnej kuchni to trudne zadanie, które najlepiej zlecić projektantom. Wiele osób obawia się jednak ceny za tego typu usługę, a także późniejszego kosztu realizacji pomysłów architekta. Na jakie wydatki trzeba się w tej sytuacji przygotować?

Co wpływa na koszt projektu oraz jego realizacji?

Oczywistym czynnikiem, który będzie miał wpływ na zaprojektowanie i urządzenie kuchni jest wielkość pomieszczenia. Przedział cen rynkowych za projekt waha się od 100 do 200 zł za m2, przy czym kwota ta jest naprawdę niewielka, zważywszy na korzyści, które otrzymujemy dzięki współpracy z architektem. Przede wszystkim może on zaproponować ciekawe rozwiązania funkcjonalne, ułatwiające codzienne korzystanie z pomieszczenia, a także wskaże gdzie można nieco zaoszczędzić. Na koszt realizacji – poza metrażem – wpłynie też jakość zastosowanych materiałów, a także tego, czy meble kuchenne będą projektowane na wymiar.

Jaki jest koszt urządzenia kuchni?

Największym wydatkiem przy urządzaniu kuchni jest zakup mebli oraz sprzętów kuchennych. Cena za metr bieżący mebli kuchennych na wymiar mieści się w przedziale od 800 zł (fronty z płyty laminowanej) do 1500 zł (fronty lakierowane), przy czym w zależności od wykonawcy, cena ta będzie różnić się w granicach od kilku do kilkunastu procent. Koszt mogą także zwiększać spersonalizowane rozwiązania, jak np. wysuwane z blatu gniazdka. Znaczącym wydatkiem w budżecie będą także sprzęty: dobrej klasy lodówka to wydatek rzędu około 1900 zł, a na zakupie tym nie warto oszczędzać, bowiem powinna ona służyć domownikom przez wiele lat. Cena pozostałych urządzeń to średnio:

  • płyta indukcyjna – 1000 zł,
  • piekarnik – 900 zł,
  • kuchenka mikrofalowa – 400 zł,
  • zmywarka – 900 zł.

Należy doliczyć także zakup stołu i krzeseł (średnio 2000 zł), pokrycia podłogi (około 45 zł za m2 płytek), a także pomalowania ścian (około 15 zł za litr farby kuchennej odpornej na działanie wody).

Jak widać na cenę projektu oraz realizację kuchni ma wpływ wiele czynników. Jednak doświadczenie naszych projektantów wskazuje, że przy jej urządzaniu warto wybierać przedmioty przynajmniej ze średniej półki cenowej tak, aby pomieszczenie nie wymagało szybkiego remontu.

Podany powyżej przykład cen mebli kuchennych stanowi najniższy przedział cenowy. Koszty realizacji spersonalizowanych projektów będą wyższe. Cena uzależniona jest od różnych czynników, np. od wybranych materiałów, w związku z tym ustalana jest indywidualnie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
WhatsApp