Garberoba czy szafa?

Opublikowane przez admin w dniu

garderoba szafy garderobiane garderoby gdańsk gdynia sopot trójmiasto pruszcz gdański stolarz meblowy gamma meble

Garderoba, czy szafa wnękowa? Charakterystyka produktów.

Jeszcze do niedawna, w polskich domach, do przechowywania ubrań, butów i dodatków, używało się przede wszystkim szaf i komód. Posiadanie garderoby lub zabudowanej wnęki kojarzyło się głównie z amerykańskimi filmami i zbędnym luksusem. Dzisiaj, posiadanie jednej z dwóch wyżej wymienionych opcji, jest już właściwie normą.  Powstaje jednak pytanie, co jest bardziej praktyczne – garderoba czy zabudowana wnęka?

Garderoba

Garderoba to specjalnie wydzielone pomieszczenie, służące do przechowywania odzieży, obuwia oraz dodatków. Zazwyczaj znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni, dzięki czemu możliwe jest szybkie i łatwe znalezienie umieszczonych w niej ubrań. Sposób zagospodarowania przestrzeni w garderobie zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkowników. Można wyposażyć ją w standardowe szafy, półki lub drągi z zawieszonymi wieszakami. Do największych zalet garderób zaliczyć należy fakt, że są one w stanie pomieścić nawet bardzo duże ilości odzieży, a mimo to stosunkowo łatwo zachować w nich nienaganny ład i porządek. Decyzję o posiadaniu garderoby najlepiej podjąć już na samym początku procesu inwestycyjnego. Należy bowiem pamiętać, że do jej urządzenia konieczne jest posiadanie jednego wolnego pomieszczenia.

Szafa wnękowe

Szafy wnękowe  na wymiar okazują się idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku osób posiadających niewielkie mieszkania lub domy. Do największych zalet  tego typu rozwiązań zaliczyć należy przede wszystkim optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Coraz częściej można się też spotkać z szafami wnękowymi wyposażonymi w dodatkowe oświetlenie lub wbudowane lustra. Klient od początku do końca ma wpływ na końcowy kształt zamówienia, dlatego może być pewien, że będzie spełniało jego wymagania. Warto też zaznaczyć, że szafy wnękowe, dzięki swobodnej możliwości dopasowania konstrukcji, sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach niewymiarowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
WhatsApp