JAK UMEBLOWAĆ KUCHNIĘ ZGODNIE Z AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCYMI TRENDAMI

Opublikowane przez admin w dniu

kuchnie na wymiar gdańsk

Kuchnia nie bez powodu najczęściej nazywana jest sercem domu. To w niej każdego dnia przygotowujemy pożywne posiłki dla całej rodziny, a nieraz spędzamy także sporo czasu z naszymi gośćmi. Chcemy zatem, żeby była ona niejako naszą “wizytówką” – odzwierciedleniem naszego gustu i stylu panującego w całym domu. Równocześnie musi być także funkcjonalna. Jak więc stworzyć nowoczesną, piękną kuchnię? Podpowiadamy, co jest aktualnie na topie, jeśli chodzi o meble kuchenne!

Meble kuchenne – kolory

Jednym z głównych czynników determinujących wygląd naszej kuchni będą przeważające w niej kolory. W tej kwestii, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, ostatnio panują motywy jasne, nawiązujące do natury i ekologii (np. drewno), loftowe (np. cegła) bądź eleganckie (np. marmur). Wiele zależy od naszego gustu – przecież nasza kuchnia ma się podobać przede wszystkim nam. Ale jakie połączenia kolorystyczne, jeśli chodzi o meble kuchenne, są ostatnio na topie? Z pewnością coraz częściej spotykanym połączeniem jest właśnie drewno + czerń. Takie kolory wprowadzą do naszej kuchni industrialny klimat, do którego doskonale będą pasować czarne dodatki i drewniana podłoga. Innym bardzo popularnym trendem są obecnie meble jednolite, w jasnym, subtelnym kolorze. Oczywiście ponadczasowa biel cały czas jest na topie, ale coraz częściej zastępujemy ją na przykład odcieniami beżu, pudrowego różu bądź bardzo jasnego drewna. Taka jednolita zabudowa pozwala nam poszaleć z dodatkami. Złota armatura czy okap, krzesła barowe w odważnych kolorach czy duże, zielone rośliny będą idealnym dopełnieniem takiego minimalistycznego stylu. Dla osób lubiących kolory i wyrazistość również znajdą się propozycje na topie – meble w kolorze butelkowej zieleni lub granatu z pięknymi frontami i złotymi bądź srebrnymi uchwytami. Należy jednak pamiętać, aby przy tak ciemnych meblach dobrać inne dodatki w sposób, który pozwoli optycznie rozjaśnić pomieszczenie.

Meble kuchenne – rozmieszczenie

Choć standardowo w kuchni najczęściej stawiamy meble po prostu wzdłuż ścian, ostatnio coraz częściej stosuje się dodatkowo wyspę kuchenną – połączoną z ciągiem mebli lub też stojącą zupełnie oddzielnie. Może ona pełnić nie tylko funkcję barku/stolika, ale także blatu roboczego, a nawet miejsca dla płyty indukcyjnej. Fantazyjny okap wiszący tuż nad taką wyspą wygląda naprawdę bajecznie! Jeśli chodzi natomiast o same meble kuchenne, coraz częściej stosuje się zabudowę do samego sufitu. Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze – rewelacyjnie wygląda i sprawia wrażenie większej ilości przestrzeni. Po drugie – daje nam dodatkowe miejsce na przechowywanie. Na najwyższych półkach możemy przechowywać na przykład sprzęty czy naczynia, których używamy stosunkowo rzadko. Po trzecie – takie rozwiązanie ogranicza ilość miejsc, w których zbiera się kurz. Regularne wycieranie go z najwyższych szafek kuchennych jest naprawdę uciążliwe, gdyż często jest on wymieszany z tłuszczem unoszącym się w powietrzu po gotowaniu. Zabudowa mebli do samego sufitu pozwala nam niemal całkowicie wyeliminować ten problem.

Meble kuchenne – wykończenie

To zdecydowanie najważniejsza (tuż obok koloru) kwestia dotycząca wyglądu naszych mebli i całej kuchni. Od wielu lat w modzie są oczywiście fronty na wysoki połysk – dają one niezwykłe poczucie elegancji i nowoczesności. Jednak coraz częściej właściciele nowych kuchni rezygnują z tego rozwiązania na rzecz frontów matowych, a także lekko zdobionych. Bardzo ciekawie wygląda też dodatek szafek z przeszklonymi drzwiczkami, w których możemy wyeksponować odpowiednio podświetlone zestawy kawowe czy szkło. Jeśli chodzi o blaty, tutaj królują dwa wzory – drewno i marmur. Ten pierwszy najlepiej sprawdzi się przy matowych, ciemnych lub białych meblach, zaś marmur świetnie pasuje do mebli na wysoki połysk w każdym kolorze. Oczywiście nie muszą to być materiały naturalne – bardzo często blaty imitujące te materiały są o wiele bardziej praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Jeśli chodzi o sprzęty AGD, oczywiście najczęściej są one ukryte w meblach do zabudowy. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i sprawić, że kuchnia wygląda jeszcze ciekawiej. Świetnym i praktycznym pomysłem jest także ukrycie gniazdek elektrycznych w blacie oraz zastosowanie narożnych szafek z wysuwanymi koszami. Tak przemyślane meble kuchenne zapewnią nam największy komfort użytkowania, dużo miejsca do przechowywania, a co za tym idzie – największą satysfakcję korzystania z naszej nowej kuchni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
WhatsApp