Garderoba-na co zwrócić uwagę przy projektowaniu?

Opublikowane przez admin w dniu

To coś więcej niż szafa na wymiar. To efektywny, a jednocześnie efektowny sposób maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Ergonomiczna zabudowa wnękowa jest w małym mieszkaniu na wagę złota. Przedstawiamy możliwości, jakie daje tworzenie mebli na zamówienie oraz sposoby zagospodarowania dodatkowej przestrzeni. Profesjonalnie zabudowana wnęka Wnęka, która pozornie nie ma żadnego zastosowania, skosy, przestrzeń w pobliżu rur lub niezagospodarowane miejsce o nietypowych wymiarach spędzają sen z powiek lokatorom małych mieszkań. Taki widok jest trudny do zniesienia także dla estetów, którzy cenią porządek i harmonię we wnętrzu. Osobom, które zmagają się z niedostatkiem miejsca do przechowywania, z pomocą przychodzi producent mebli na wymiar. Pracownicy firmy dokonują pomiarów na miejscu, a po rozmowie z zamawiającym – przygotowują graficzny projekt zabudowy. Indywidualne podejście do zlecenia pozwala nadać mu wszystkie cechy pożądane przez klienta. Wnęka jest zbudowana w funkcjonalny sposób: wyposażona w szuflady lub półki i fronty zgodne z estetyką mieszkania oraz gustem lokatorów. Profesjonalny montaż gwarantuje bezproblemowe użytkowanie mebla. Jakie może być przeznaczenie zabudowanych wnęk? Miejsca do przechowywania nigdy za wiele! Zabudowa wnękowa daje duże możliwości. W zależności od rozmiaru i usytuowania nowa przestrzeń może służyć jako szafa na ubrania albo też mieścić wyłącznie odzież sezonową. Przestrzeń, do której dostęp będzie nieco trudniejszy, np. zabudowa na dużej wysokości, sprawdzi się do przechowywania rzeczy, po które sięgamy okazjonalnie. Mowa np. o walizkach i dekoracjach świątecznych. Niewielkie i niewymiarowe schowki to świetny sposób, aby mieć pod ręką przydatne, ale niezbyt dekoracyjne przedmioty, takie jak żelazko czy deska do prasowania. Suszarka na bieliznę, akcesoria do sprzątania czy środki czystości również można efektownie ukryć, umieszczając je w zabudowanej wnęce. W kuchni taka przestrzeń pomieści duże garnki, zastawę na specjalną okazję lub rzadziej używany sprzęt elektryczny.

Jak dobrze zaprojektować garderobę? na co zwrócić uwagę?

Garderoba to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Jeszcze nie tak dawno kojarzyła się z trudno dostępnym luksusem, teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ludzi wykańczających domy. Wbrew pozorom nie trzeba mieć wielkich metraży, aby móc pozwolić sobie na to rozwiązanie. Garderoba jako osobny pokój to oczywiście nadal wymarzony ideał, ale równie dobrze można ją wydzielić z powierzchni sypialni czy przedpokoju.

Najważniejsze cechy dobrej garderoby:

Powinna znajdować się niedaleko sypialni oraz łazienki. Jeśli mamy do czynienia z domem dwukondygnacyjnym, najlepiej sprawdzi się na piętrze w sąsiedztwie sypialń.

  • Im mniej, tym lepiej.

Nawet najlepiej urządzona garderoba czy szafa nie sprawdzą się, jeżeli zarzucimy ją mnóstwem niepotrzebnych nam na co dzień rzeczy. Pamiętajmy o tym, że im mniej, tym lepiej. Starannie wybierajmy rzeczy, które naprawdę chcemy mieć w swojej garderobie.

  • Wielkość garderoby.

Optymalna wielkość pomieszczenia przeznaczonego na garderobę to około 8 m2, minimalna wielkość, która ma sens to mniej więcej 3,5 m2.

  • Podział na strefy.

Rzeczy, których używasz codziennie trzymaj zawsze w zasięgu ręki, te używane rzadziej poukładaj na wyższych półkach. Buty trzymaj na dole, ubrania wierzchnie w strefie z drążkami i wieszakami, a ubrania składane na półkach. Jeśli masz możliwości zaprojektowania większej garderoby, warto zarezerwować sobie w niej miejsce na deskę do prasowania i żelazko. Pamiętaj, że powinno być to blisko gniazdka elektrycznego.

  • Dbaj o wentylację pomieszczenia.

Bardzo ważna jest dobra wentylacja. Jeśli nie zapewnisz garderobie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, możesz później borykać się z problemem stęchlizny i pleśni.

Nigdy nie umieszczaj półek na ubrania zbyt nisko, zamiast tego zaprojektuj tam sobie wygodne miejsce do układania butów. Pamiętaj, że garderoba musi być komfortowa i funkcjonalna, aby znalezienie w niej ubrań nie sprawiało najmniejszych problemów!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram
WhatsApp